fbpx Skip to main content

Jako naczelny grafik i fotograf Lulu Cafe dostałem za zadanie stworzenia nowego menu śniadaniowego. Co samo w sobie było fajnym zadaniem bo założenie było by pójść w modny, instagramowy styl. Ale do tego wszystkiego menu układał Mateusz Zielonka – zwycięzca programu master chef w 2017, więc podwójna wygrana 🙂

Praca była też o tyle ciekawa że menadżerka marketingu rozchorowała się i z Mateuszem zostaliśmy sami, więc mieliśmy tak naprawdę wolną rękę we wszystkim. Parafrazując klasyka -„Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” 🙂

Podczas tej sesji wykonaliśmy w sumie 3 zdjęcia:

Pierwsze Mateusza, portretowe. Drugie śniadań przygotowanych przez naszego master chef-a. A trzecie to dania z regularnej oferty lulu cafe. Potrzebowaliśmy to zdjęcie by menuboardy w lokalu były w tej samej konwencji.

Plan zdjęciowy

Światło tutaj było bardzo proste. Jedna lampa z softboxem. Zero odbyłyśników, stripów, snotów, etc. Tylko i wyłącznie jedna lampa.

Ciekawe jest tło do zdjęć jedzenia, ponieważ jest to zwykła tapeta z fakturą z castoramy. Technicznie są to bardzo proste zdjęcia, najwięcej czasu zajęło stylizowanie planu. Ciekawe co musiała pomyśleć osoba z boku słysząc rozmowę z boku dwóch dorosłych facetów o tym że ten pomidorek jest brzydki, a szczypiorek leży za blisko talerza.

Leave a Reply