fbpx Skip to main content

Fotografia reklamowa jest o tyle specyficzna, że prócz pokazania produktu jak najkorzystniej wymaga niecodziennej kompozycji. Przy każdym kadrze musimy zostawić trochę światła, by grafik miał gdzie umieścić treść, która opowie o ofercie.

Tak jest i w tym przypadku, a dzięki temu, że sam przygotowywałem te, grafiki to wiedziałem konkretnie co potrzebuje. Więc współpraca na linii fotograf — grafik oceniam bardzo pozytywnie. 🙂

Wiedziałem, że fotografie są potrzebne do tak zwanych standów na stoliki w restauracji dlatego skupiałem się na kadrach pionowych, ale też się do nich nie ograniczałem. Zrobiłem pionowe i poziome, węższe i szersze. Różne kombinacje, które pozwolą zrobić smaczną reklamę na różnych nośnikach, a cała kampania będzie wyglądać spójnie. 🙂

Światło

Do zdjęć wykorzystałem 3 lampy studyjne. 2 duże softboxy + jeden wąski strip do „rysowania” wysokich szklanek. Białe kartki A4 jako odbłyśniki, by troszkę rozjaśnić cienie. Canona 5d mark III, canon 85 mm f/1.8 i canon 24 – 105 mm f/4.

Obróbka

Do obróbki wykorzystałem standardowy zestaw czyli lightroom + photoshop. Kolorki, światła i cienie(niestety nie zadbałem o to by odbłyśniki były wystarczająco blisko) wyciągałem w lightroom-ie, natomiast w photoshopie poprawiłem trochę ser na pierwszym planie. Mimo tego że źle to nie wyglądało to lekko psuło odbiór zdjęcia. Jak widać obyło się bez większych fotomontaży ?

 

Zdjęcie przed

Fotografia prostu z puszki z domyślnymi ustawieniami lightroom-a dla raw.

Zdjęcie po

Jak widać kolory zostały podkręcone. Poprawiłem także trochę popękany ser na pierwszym planie. 

Zdjęcia

Leave a Reply